Akkuyu NGS’de maaşlarını alamayan işçiler yetkililerin araçlarını taşladı

0
8
Twitter

[ad_1]

Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olan, Rosatom Enerji Şirketi tarafından Mersin’in Gülnar ilçesindeki Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde taşeron firmanın çalışanları, maaş alamadıklarını belirterek dün itibariyle bazı bölümlerde iş bıraktı. Bugün de eylemlerini sürdüren işçiler, firma yetkililerinin de olduğu bazı araçlarla servisi taşladı.

Akkuyu NGS'de gerginlik! İşçiler, firma yetkililerinin araçlarını taşladı

MAAŞI ÖDENMEYEN İŞÇİLER EYLEMDE

Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu NGS inşaatında çalışan işçiler, taşeron firmanın maaş ödemediğini ileri sürerek eyleme başladı. Dün yüzlerce işçinin iş bırakmasıyla başlayan eylem nedeniyle bölgede güvenlik tedbirleri de arttırıldı. Maaşlarının yatmadığını belirten işçiler bugün de iş bırakma eylemlerine devam etti.

Akkuyu NGS'de gerginlik! İşçiler, firma yetkililerinin araçlarını taşladı

FİRMA YETKİLİLERİN ARAÇLARINI TAŞLADILAR

Bugün ki eylemde gergin anlar yaşandı. İşçiler firma yetkililerinin de içinde olduğunu ileri sürdüğü bazı araçları taşladı. Servis araçlarının da taşlara maruz kaldığı bazı anlar da ise işçilerden birkaçı diğerlerini sakinleştirmeye çalıştı.

Cep telefonu ile görüntülenen o anlardan birinde, bazı işçilerin özellikle bir araca hem taşla hem de baretle vurmaları dikkat çekti.

Akkuyu NGS'de gerginlik! İşçiler, firma yetkililerinin araçlarını taşladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Mersin Akkuyu Enerji 3.Sayfa Ekonomi Güncel Haberler

[ad_2]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz