Zeytinburnu Aile Bayan Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), çocuk ve ebeveynlerini kapsayan ‘Ramazan ve Çocuk’, ‘Ramazanı Anlamak’ temalı atölye ve söyleşi programlarını gerçekleştirdi.  

Zeytinburnu Belediyesi Aile Bayan Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM)’nin Ramazan ayı münasebetiyle gerçekleştirdiği, çocukların yanı sıra aile bireylerini de kapsayan Ramazan ayına özel bir atölye ve söyleşi programı gerçekleşti. Müellif Merve Gülcemal’in mentörlüğün de gerçekleşen “Ramazan ve Çocuk”, “Ramazanı Anlamak” temalı atölye ve söyleşi programlarına iştirak beklenilenin üzerindeydi.  

ÖNCE ÇOCUKLARA SONRA ANNELERE

Yazar Merve Gülcemal, birinci olarak “Ramazan ve Çocuk” temasıyla miniklerle buluşurken; bir hafta sonra ise “Ramazanı Anlamak” konusu ile yetişkin bireylerle AKDEM’de buluştu. Muharrir ve anne-çocuk buluşmasında çocukların Ramazan ayına karşı şuur seviyelerini arttırmak, gelecekte bedellerini bilen, duygusal ve vicdanı zekâsını çocukluk çağında tamamlayan bireylerin yetişmesini amaçlayan atölyelere ilginin hayli ağır geçtiği görüldü.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz