Ahmet Süheyl Üçer kimdir? - Elips Haber


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 24 Ağustos gece yarısı yayımlanan atama kararıyla yüzlerce kaymakam, vali yardımcısı ve bürokratın görev yeri değişti.  İzmir Gaziemir kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, İstanbul Vali Yardımcısı olarak atandı. Ahmet Süheyl Üçer kimdir? Ahmet Süheyl Üçer nereden mezun? Ahmet Süheyl Üçer’in önceki görev yerleri ve hayatı hakkında detaylar haberimizde…Çağla Geniş kimdir?

Ahmet Süheyl Üçer kimdir?

1976´da Sivas´ta doğan Ahmet Süheyl ÜÇER, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Gaziemir Kaymakamlığı görevine 04.09.2019 tarihinde başladı. Daha önce Turhal, Yalvaç, Dursunbey, Mengen, Şiran, Tillo ve Yığılca ilçelerinde görev yaptı. Bu görevleri sırasında İl valileri tarafından başarılı çalışmaları için altı kez takdirname ve kademe ilerlemesi ile ödüllendirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2012-2015 yılları arasında İngiltere´de doktora eğitimi görmek üzere görevlendirildi. Bu süre zarfında Southampton Üniversitesi´nde Politika ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora programını tamamlayarak mezun oldu. Doktora tez konusu olan devlet  ve sivil toplum ilişkileri bağlamında sosyal sermayenin Türkiye’deki durumu ve arttırılması için kamu kesimi tarafından izlenmesi gereken politikalar üzerinde uzmanlaştı.

Yüksek lisansını da İngiltere Nottingham Üniversitesi´nde Sosyal Politika bölümünde yapan Kaymakam Üçer, hobi olarak akademik çalışmalarına devam etmekte ve Klasik Türk Müziği enstrümanlarından tanbur icrası ile ilgilenmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: gaziemir.meb.gov.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz