Ahmet İbanoğlu kimdir? Ahmet İbanoğlu hangi görevlerde bulundu?

Ahmet İbanoğlu, boşalan Merkez Hakem Kurulu başkanlığına atanmıştır. İbanoğlu, beş yıl boyunca Süper Lig maçlarında hakemlik yapmış ve 16 yıl boyunca da Süper Lig gözlemcisi olarak görev almıştır. Daha önce Sabri Çelik ve Lale Orta’nın başkanlığını yaptığı iki MHK’de Profesyonel Müsabaka İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Peki, Ahmet İbanoğlu kimdir? Ahmet İbanoğlu hangi görevlerde bulundu?

Ahmet İbanoğlu kimdir?

Ahmet İbanoğlu, Denizli’nin Çivril ilçesinde doğmuştur. Kendisi, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde tam 13 yıl boyunca görev yapmıştır. Bu süre zarfında, çeşitli ulusal ve uluslararası spor ve gençlik organizasyonlarında görev ve sorumluluklar üstlenmiştir.

Ahmet İbanoğlu hangi görevlerde bulundu?

Ahmet İbanoğlu hangi görevlerde bulundu?

1981 yılında görevine başlayan Ahmet İbanoğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü döneminde Mehmet Baykan’ın yönetiminde Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yaptı. Emeklilik sürecine gelinceye kadar 13 yıl boyunca bu görevi başarıyla sürdürdü. İbanoğlu’nun TFF’de futbol hakemi olarak başladığı dönemde ise etkileyici bir kariyere sahip oldu. Beş yıl boyunca Süper Lig maçlarında hakemlik yaparken, profesyonel liglerde tam 17 yıl boyunca hakemlik görevini üstlendi. Ayrıca 2 yıl boyunca TFF Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu’nda görev aldı ve 16 yıl boyunca Süper Lig maçlarında hakem gözlemcisi olarak çalıştı. İbanoğlu’nun görev sürecinde, TFF Futbol Hakemleri Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İcra Kurulları’nda üç dönem boyunca görev yapmanın yanı sıra, hakem eğitimcisi ve hakem mentörü gibi önemli pozisyonlarda bulundu. Ahmet İbanoğlu, 2022 yılında emekli olarak aktif görevlerinden ayrıldı.

MHK’nin yeni üyeleri kimler?

Antalya sahillerine sıcak darbesi! Plajlara ilgi azaldı
Antalya sahillerine sıcak darbesi! Plajlara ilgi azaldı

MHK’nin yeni üyeleri kimler?

İbanoğlu başkanlığındaki MHK’nin yeni üyeleri ise şöyle:

  • Ünsal Çimen
  • Tolga Özkalfa
  • H. Ahmet Erdoğan
  • Erhan Sönmez
  • Seçim Demirel
  • Sefer Altuntaş
  • İbrahim Çınar
  • Ziya Çetin.

Kaynak: HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz