Büyükada ve Heybeliada’da ulaşım, Yaprak ve Hilal amirlere emanet. Adalar’da misyon yapan 30 elektrikli toplu taşıma aracının sevk ve yönetiminden artık onlar sorumlu. 

İETT tarihindeki birinci bayan saha amiri Ocak ayında Sancaktepe’de misyona başladı. Bununla yetinilmedi. Büyükada ve Heybeliada’da 2 bayan saha amiri vazife yapmaya başladı. Son 1 yıl içerisinde 1.841 sürücüsü taşerondan İstanbul Büyükşehir Belediyesi garantisiyle takımına katan İETT, kurumda çalışan bayan sürücü sayısını da 115’e ulaştırdı. 

ELEKTRİKLİ ARAÇ SÜRÜCÜLÜĞÜNDEN AMİRLİĞE

Büyükada İETT Saha Amiri olan Yaprak Dağ, Anadolu Üniversitesi Adalet Kısmı mezunu. 2020 yılında İETT ailesine katıldı. Yaklaşık 3 yıl boyunca Adalar’da elektrikli araç şoförü olarak vazife yaptı. Heybeliada İETT Saha Amiri olan Hilal Gemicioğlu ise, İstanbul Aydın Üniversitesi Besin Teknolojisi kısmı mezunu.2021 yılında İETT ailesine katıldı.  O da Adalarda elektrikli araç şoförü olarak vazife yaptı. 

30 ARAÇ VE SÜRÜCÜDEN SORUMLU OLACAKLAR

Her iki bayan saha amiri de Adalar bölgesinde 30 aracın her gün sefere hazırlanması, bakım ve tamirleri ile 30 sürücünün koordinesinden sorumlu olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz