• PUBG MOBILE Espor takvimindeki en büyük yaz aktifliği olan PUBG MOBILE World Invitational (PMWI) için turnuva formatının yanı sıra her bölgede özel eleme slotları resmi olarak açıkladı.
  • Etkinlik 11 Temmuz – 16 Temmuz tarihleri ortasında Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenecek ve 2023 PUBG MOBILE Espor Takviminin birinci milletlerarası turnuvası olacak.
  • En başarılı ve en tanınan gruplar, PMWI Allstars Basamağı ve PMWI Ana Turnuva olmak üzere iki evreye ayrılan bu yılki aktiflikte, çorba parasını kimin en uygun halde alabileceğine dair destansı bir çabaya girişecek!

PUBG MOBILE, Gamers8 tarafından desteklenen dünyanın en büyük oyun ve espor şenliği PUBG MOBILE World Invitational (PMWI) için hayranların ve oyuncuların bilmesi gereken tüm detayları resmi olarak açıkladı. 18 ekip, 11 Temmuz – 13 Temmuz tarihleri ortasında turnuvanın birinci kademesi olan PMWI Allstars Etabına katılacak ve yapılacak seçimler hayran oyları ve birkaç tane direkt davetle belirlenecek. 

Ardından, 14 – 16 Temmuz tarihleri ortasında kendi bölgesel şampiyonalarından gelenler, en âlâ 5 PMWI Allstars Etabı kadrosu ve direkt davet edilen kimi grupların yer aldığı 16 grubun katılacağı PMWI Ana Turnuvası başlayacak. Toplam 3.000.000 $ ödül havuzuna sahip olan PUBG MOBILE World Invitational (PMWI) kaçırılmaması gereken bir turnuva olacak!

Bu yılki PMWI heyecanı 11 Temmuz’da başlayacak ve PMWI Allstars Basamağı dünyanın en tanınan 18 kadrosunu üç gün sürecek ağır bir rekabette karşı karşıya getirecek. Elemelere katılabilmek için 14 grup, 26 – 30 Mayıs tarihleri ortasında oyun içinde gerçekleştirilecek ve daha fazla bilginin yakında paylaşılacağı PMWI Allstars Oylaması ile seçilecek! 

Bu kadroların her birine PUBG MOBILE tarafından özel olarak davet edilen biri Güney Kore’den, biri Japonya’dan, biri Suudi Arabistan’dan ve biri de özel davetli olmak üzere dört kadro katılacak. Allstars Etabının birinci beş kadrosu, PMWI’ın bir sonraki evresi olan Ana Turnuvaya da katılmaya hak kazanacak.

14 – 16 Temmuz tarihleri ortasında düzenlenecek olan PMWI Ana Turnuvası’nda ise dört PMPL bölge şampiyonu ve en güzel iki PMSL SEA kadrosu, en uygun beş PMWI Allstars ekibinin yanı sıra Çin (2023 PEL Spring’in en düzgün iki takımı), Japonya/Güney Kore (PUBG Mobile Showdown 2023: Kore vs Japonya’nın bir sonucu olarak), Suudi Espor Ligi Şampiyonu Twisted Minds ve bir özel davetli olmak üzere toplam 16 grup katılacak. PUBG MOBILE Esports’un en başarılı ve en tanınan ekipleri ortasında heyecan verici bir rekabet yaşanacak ve her grup PMWI Şampiyonu olmak ve 3.000.000 dolarlık ödül havuzundan en büyük hissesi almak için gayret edecek.

Bu yılki PMWI, Gamers8 sponsorluğunda gerçekleşiyor. Riyad’da bulunan ve dünyanın en büyük e-spor ve oyun şenliği olan Gamers8, Temmuz – Eylül 2023 tarihleri ortasında toplam sekiz hafta sürecek. Toplam ödül havuzu 45.000.000 $ olan şenlik, 11’den fazla oyun ve 300’den fazla turnuvada oynanacak ve global müzik sanatkarlarının performanslarının yanı sıra hayranların en sevdiği espor ekiplerinin heyecan verici maçlarını da beraberinde getirecek.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz