30 Ağustos 2023 toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul ve Ankara'da toplu taşıma bedava mı? 30 Ağustos resmi tatil mi?


30 Ağustos Zafer Bayramı, her sene olduğu gibi bu senede yurdun dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanacak. 30 Ağustos’a sayılı günler kala, ’30 Ağustos resmi tatil mi? Toplu taşıma ücretsiz mi?’ sorularının yanıtları merakla araştırılmaya başlandı. Peki Ankara, İstanbul ve İzmir’de toplu taşıma ücretsiz mi? İşte cevabı.

30 Ağustos 2023 resmi tatil mi?

NTV’de yer alan habere göre; milyonlarca vatandaş 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın resmi tatil olup olmadığını ve otobüs, metro, metrobüs ve Marmaray’ın ücretsiz olup olmadığını araştırmaya başladı.Cahit Kırkazak kimdir?

2023 yılı resmi tatil takvimiyle beraber, tatil günleri de tek tek açıklandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı bu sene Çarşamba günü kutlanacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil oluyor. Bu nedenle kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlar, 1 gün izinli oluyor.

30 Ağustos 2023 toplu taşıma ücretsiz mi?

İstanbulkart’a dahil olan; İETT, Metro, Füniküler, Tramvay, Şehir Hatları Vapurları ve Toplu Ulaşıma entegre olan Özel Deniz Motorlarında ulaşım ücretsiz olarak sağlanacak.

EGO Genel Müdürlüğü resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım doğrultusunda Ankaralıların 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü ulaşımı ücretsiz kullanacağı duyuruldu. EGO tarafından yapılan paylaşımda yer alan ifadeler şu şekildedir:

“EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (EGO Otobüsleri, METRO, ANKARAY ve Teleferik) ile Zafer Bayramı’mızın 101. yılı olan 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü ücretsiz olarak hizmet verilecektir.”

Ankara büyükşehir belediye meclisinde alınan “İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …” karar işaret edilerek vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen toplu taşımaları ücretsiz kullanabileceği aktarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz