236 halk kütüphanesi yeniden yapılandırıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle hayata geçirilen Yeşilhisar İlçe Halk Kütüphanesi, düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, “Son beş yılda 236 halk kütüphanesini yeniden yapılandırdık. 68 tane kütüphanenin iyileştirmesini yaptık. Ulaşamadığımız köylere gezici kütüphanelerimizle ulaşma imkanını sağladık. Bunu da 75’e çıkardık. Bunun yanı sıra AVM’lerde, havaalanlarında, garlarda, hatta ve hatta cezaevlerinde kütüphaneler yapıyoruz çünkü bilgiye ulaşmak çok önemli.Zeki Demirkubuz ‘Hayat’ eleştirilerine küfürlü yanıt!

Güvenilir bilgiye ulaşmak çok önemli. Biz bunun farkındayız. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak bu noktadaki yatırımlarımızı hiçbir şekilde hız kesmeden devam ettireceğiz. Birçok yeni kütüphanenin projesini de hızlı bir şekilde tamamlamak için büyük gayret gösteriyoruz. Yeşilhisar’da Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanı’nın yoğun gayretleriyle kütüphaneyi hizmete açacağız” diye konuştu.

‘İHTİSAS KÜTÜPHANELERİ AÇIYORUZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise “İl ve ilçelerimizde 111 alanda yaptığımız çalışmalar ile elbette ki bu kurslarımızla da adeta bir örgün öğretimden öte yaygın bir öğretim şeklinde şehrimizin her tarafıyla buluşuyor, buluşturuyoruz. Bunlar da yetmedi, ihtisas kütüphaneleri açıyoruz. Bunlar da yetmedi, ilçelerimize elbette ki bu hizmetlerimizi taşıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği halinde 6100 metrekare kapalı alanı olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içindeki kütüphaneyi de hayata geçireceğiz. İçinde bin tane öğrencinin imkan bulacağı, aynı zamanda dijital ortamıyla, aynı zamanda her türlü konferans ortamıyla ve çocuklarımızın pırıl pırıl alacağı hizmet ile Kayseri’mize yakışan bir kütüphaneyi de inşallah Kültür Bakanlığımız ile işbirliği halinde hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan da Halk Kütüphanesi’nin ilçeye kazandırıldığı için mutlu olduğunu söyledi. 

Kaynak: DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz