2023’te Kiremit Fiyatları Nasıl Olacak? 2023 Güncel kiremit fiyatı Listesi Burada!

Kiremit fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kiremit çeşidi, kalitesi, üretim yeri, nakliye maliyeti, KDV oranı gibi unsurlar kiremit fiyatlarını etkileyen başlıca faktörlerdir. Bu nedenle listemizde yer alan fiyatlar ortalama değerlerdir ve sizlere bilgi vermek açısından hazırlanmıştır. Herhangi bir zarara uğramamak için bayiler üzerinden fiyat almanızı tavsiye ederiz.

Listemizde Marsilya, Eskişehir, Çorum, Akdeniz, Osmanlı (Alaturka) Kiremit, Valensiya, Granada Kiremit, Metal Kiremit, Cam Kiremit, Renkli Kiremit, Mahya Kiremit ve Plastik Kiremit Fiyatları yer almaktadır. Bu kiremit çeşitleri arasında en çok tercih edilen Marsilya ve Akdeniz kiremitleridir. Bu kiremitlerin özellikleri ve fiyatları şöyledir:

Marsilya Kiremit Fiyatları

Marsilya kiremit uzun senelerdir yaygın kullanımı olan bir kiremittir. Yan ve üst kenarlarından kenetlenebilir. Öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek sıcaklıkta pişirilmesi sayesinde dayanım değerleri epey yüksek bir kiremit çeşididir. Ebatları standartlara göre ±%2 toleranslıdır.

Marsilya kiremit Boyutu: 410 mm x 230 mm

1 Adet ağırlığı: 3,0 Kg

1 m2 Sarfiyatı: 15 Adet

1 Palette Kiremit Adeti: 280 Adet

1 Adet Fiyatı: 15,50 TL

Akdeniz Kiremit Fiyatları

Akdeniz kiremitleri mikrokil teknolojisi ile edilen mikronize kil hammaddesinin yüksek ısılarda pişirilmesi ile elde edilir. 300 Kgf ortalama mukavemete değeri ile son derece sağlam bir yapıdadır. Kenetlenme sistemi olarak çift kanallı olması suyu daha güvenli tahliye etmesini sağlar. Şaşırtmalı bir şekilde döşenmesi durumunda her ebattaki çatıda su akıntısına karşı güven sağlar.

Akdeniz Kiremit Boyutu: 410 mm x 240 mm

1 Adet ağırlığı: 2,95 Kg

1 m2 Sarfiyatı: 15 Adet

1 Palette Kiremit Adeti: 300 Adet


Sakarya’da Macera Park’ta kamp ilgisi

1 Adet Fiyatı: 15,50 TL

Mahya Kiremit Fiyatları

Mahya kiremit tek başına kullanılmaz. Diğer kiremitleri tamamlayan önemli bir parçadır. Kırım noktası olarak adlandırılan bölgeleri kapatır. Özellikle çatının her iki kısmının birleştiği üst kısımlarda kullanılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz