2023 KPSS sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?
Eren Erdem, medya kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine başladı

KPSS sonuçları memur adaylarının gündeminde yer alıyor. Bu yıl KPSS oturumlarına katılım sağlayan yüz binlerce aday, şimdi sonuçların açıklanması ile alacakları puanları öğrenmek istiyor. Sonuçların ilanının ardından ise kamu kurumlarına personel alımlarına dair süreçlerin başlaması bekleniyor. Tüm gözler şimdi ÖSYM’nin resmi “sonuçlar açıklandı” duyurusunda. Peki, 2023 KPSS Lisans sonuçları ne zaman açıklanır? Detayları haberimizde…

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2023 takvimine göre, KPSS Lisans, Alan Bilgisi, ÖABT sınav sonuçları 25 Ağustos’ta açıklanacak. Sınavın saat kaçta açıklanacağı belli değil. Öte yandan sonuçların günün erken saatlerinde ilan edilmesi bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

KPSS puanı kaç yıl geçerli olacak?

2023-KPSS sonuçları, açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerli olacak ancak öğretmen adayları için 2023-KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yılla sınırlı kalacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz